Hizmetlerimiz

Girişimcilik Hukuku ve Start-up Şirketleri

Girişimcilik Hukuku ve Start-up Şirketleri

Girişim Hukuku ve Start-Up Şirketleri alanında avukatlık ve danışmanlık desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Girişim hukuku, girişimcilerin kanunlara uygun bir şekilde faaliyet gösterebilmesi amacıyla ortaya çıkan, ticari hayatı şekillendiren pek çok hukuksal düzenleme ile yakın ilişkisi olan, girişimci ile yatırımcı ve hem girişimci hem de yatırımcı taraflar ile hukuk düzeni arasındaki ilişkileri düzenleyen bir hukuk dalı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Girişimin başlangıç aşamasından son bulmasına kadar ki tüm aşamalarda hukuki süreçlerle karşılaşılmaktadır. Hukuksal süreçleri göz ardı eden girişimcilerin kötü senaryolarla karşılaştığı da bilinen bir gerçektir. Bu kapsamda yayınlayacağımız yazılarla ve yapacağımız programlarla girişimcilik ekosistemindeki tecrübelerimizi ve uygulamadaki bilgilerimizi girişimcilerle ve yatırımcılarla şeffaf ve anlaşılabilir bir şekilde paylaşarak girişimcilerde ve yatırımcılarda hukuki süreçler hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlamaktayız.

 

Hukuk desteği ile düşündüğünüz girişimin hukuken mümkün olup olmadığı, başka bir girişime aykırı olup olmadığı ve hukuken yapılması gerekenler araştırılır. Bu sayede en başından itibaren olası bir dava veya uyuşmazlığa yer vermeksizin girişim veya start-up yasal zeminde koruma altında olur.

Daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.